Inne

Używana Toyota RAV4

Jak najprościej można opisać Toyotę RAV4? Jest to pseudo terenowy samochód w rozsądnej i niewygórowanej cenie. Z pewnością jest to auto, które zapoczątkowało pewną nową erę w motoryzacji.

Dzięki RAV4 do dziś panuje moda na SUV-y. Toyota RAV4 używana cieszy się nie mniejszym powodzeniem. Co odpowiada za jej fenomen? Otóż Japończycy zbudowali samochód, który wyglądem przypomina terenówkę, ale prowadzi się jak osobówka średniej klasy. Dlatego też Toyota RAV4 używana ciągle pozostaje w cenie i to raczej się nie zmieni.

Dużym plusem pojazdu, jest łatwość, z jaką można nim manewrować. To wszystko dzięki dobrej widoczności i kompaktowemu rozmiarowi. Wyposażenie RAVki zmieniało się na przestrzeni lat. W pierwszych wersjach pozostawiało ono wiele do życzenia, gdyż brakowało w niej klimatyzacji i ABS. Obecnie modele są w pełni wyposażone i mają bogatą ofertę. We wszystkich modelach niezmienna została stylistyka pozbawiona ekstrawagancji.

Przestronność kabiny to niewątpliwie największy atut tego modelu. Bez problemu zmieszczą się w niej wysokie osoby i nie odczują dyskomfortu.

Sytuacja na rynku wtórnym

Toyota RAV4 używana to model o niewielkiej utracie wartości. W wersji benzynowej jest ona praktycznie bezawaryjna, czego niestety nie można powiedzieć o modelach z silnikiem diesla. Koszty eksploatacji również są stosunkowo niskie. Toyota Rav4 nieprzerwanie od lat zbiera pochlebne opinie. Dodatkowo ceniona jest przez kierowców za jej rodzinny charakter.